KLUB BIATLONU

Biatlonový klub v Rožnově pod Radhoštěm funguje již  od roku 1968 a věnuje se především výchově a tréninku mladých biatlonistů z rozmezí od 8 do 15 let věku. O mladé talenty se starají 3 kvalifikovaní trenéři.

Naši závodníci jsou pravidelně k vidění na závodech letního a také klasického zimního biatlonu. Mnoho z nich sbírá úspěchy na regionálních závodech, v Českém poháru nebo na Mistrovství ČR. Pravidelně také předáváme sportovce do středisek vrcholové přípravy v Letohradě, Novém Městě na Moravě nebo Jablonce nad Nisou, z nichž se někteří naši odchovanci dostávají až do reprezentace ČR. 

Trénink probíhá celoročně a je rozdělený na letní a zimní přípravu. V letním období se jedná především o fyzickou přípravu běháním, jízdou na kole a jízdou na kolečkových lyžích. V zimě trénujeme jízdu na běžkách na Pustevnách,  Bílé nebo ve Velkých Karlovicích. Vše je doplněno o střelbu, která dělá biatlon tak atraktivní.

Příprava je časově velmi náročná.  Mladší skupiny trénují 2-3x týdně, starší pak 4x týdně. Běžné tréninky zpestřujeme pravidelnými soustředěními, jak v létě tak i v zimě.

Samozřejmě klub by nebyl schopen existovat bez našich partnerů a podporovatelů. Jejich seznam najdete v sekci „Partneři“. Těmto
za podporu děkujme.

Také si vážíme dlouhodobé důvěry Biatlonovému svazu ČR.

Nemalé poděkování patří také rodičům, kteří pomáhají s organizací závodů a podporují děti v tomto krásném sportu.