O klubu

Biatlonový klub v Rožnově pod Radhoštěm funguje již od roku 1968 a věnuje se především výchově a tréninku mladých biatlonistů v rozmezí od 6 do 21 let. O mladé talenty se stará 5 licencovaných trenérů Českého svazu biatlonu.

Naši závodníci se pravidelně účastní závodů jak v biatlonu, tak jeho letní obdoby. Mnoho z nich sbírá úspěchy na regionálních závodech, v Českém poháru nebo na Mistrovství ČR. Pravidelně také předáváme sportovce do středisek vrcholové přípravy v Letohradě, Novém Městě na Moravě nebo Jablonce nad Nisou, z nichž se někteří naši odchovanci dostávají až do reprezentace ČR.

Trénink probíhá celoročně a je rozdělený na letní a zimní přípravu. V letním období se jedná především o fyzickou přípravu zahrnující běh, jízdu na kole, jízdu na kolečkových lyžích a bruslích a všeobecnou sportovní přípravu. V zimě se příprava zaměřuje především na běh na lyžích na Pustevnách, Bílé nebo ve Velkých Karlovicích. Vše je doplněno o střelbu, která dělá biatlon tak atraktivní.

Příprava je časově velmi náročná. Mladší skupiny trénují 2-3x týdně, starší pak 4x týdně. Běžné tréninky zpestřujeme pravidelnými soustředěními, jak v létě tak i v zimě.

Samozřejmě klub by nebyl schopen existovat bez našich partnerů a podporovatelů. Jejich seznam najdete níže. Těmto za podporu děkujeme a velmi si toho vážíme.

Také si vážíme dlouhodobé důvěry Biatlonového svazu ČR.

Nemalé poděkování patří také rodičům, kteří pomáhají s organizací závodů a podporují děti v tomto krásném sportu.