Z 1. kola ČP vezeme stříbro!

O víkendu 7.-8. ledna 2023 se konalo první kolo Českého Poháru v biatlonu žactva v Novém Městě na Moravě. Při celorepublikové absenci přírodního sněhu byli všichni rádi, že se může závodit alespoň na umělém.

Sobotní sprint byl pro závodníky a hlavně „mazače“ lyží velmi obtížný. Tratě byly po pátečním dešti velmi zmrzlé, kde se opíralo slunce pak sníh postupně měknul. Zvolit správnou mázu byl téměř nadlidský úkol. Naši závodníci se se změnami povrchu sněhu prali velmi statečně. V kategorii M12 se umístil Vašek Bitala na krásném 17 místě. V kategorii W14 jsme měli vyrovnané výsledky: Markéta Obůrková 25. místo, Dominika Vojkůvková 26. místo a Ella Mičolová skončila na 27. místě. V naší nejstarší skupině W15 obsadila Natálie Švecová 12. místo a Karolína Růčková si díky chybné první střelbě vyběhla 33. místo.

Nedělní sprint s hromadným startem se nesl v duchu výrazného zlepšení téměř všech našich svěřenců: Natálie Švecová se díky skvělému výkonu umístila na 2. místě! Markéta Obůrková bojovala o své historicky první umístění v TOP 10, poslední kalibrová střela ji bohužel odsunula na 12. místo. Dominika Vojkůvková skončila na 20. místě, Ella Mičolová na 24. místě a náš jediný mužský zástupce zopakoval 17. místo ze sobotního sprintu.

Všem našim závodníkům děkujeme!
Mohlo by vás zajímat