ZLATO A BRONZ Z OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE

Za velmi úspěšnou považujeme letošní, již X. Zimní olympiádu dětí a mládeže, která se konala ve dnech 22.- 26.1.2023 v Královéhradeckém kraji. Za Zlínský kraj na ODM kvalifikovala všechna naše děvčata: za biatlon kategorii W15 Natálie Švecová, v kategorii W14 pak Ella Mičolová a Markéta Obůrková. Za klasické lyžování v kategorii W15 Karolína Růčková, v kategorii W14 Dominika Vojkůvková.

Všechna děvčata nechala na závodních tratích maximum a v součtu bodů s ostatními sportovci skončili za Zlínský kraj na krásném 11. místě! 

V individuálních závodech se našim svěřenkyním dařilo – v biatlonových disciplínách to dokonce dvakrát cinklo. Natálie Švecová si hned v prvním závodě Sprint na 4km zajistila Zlatou medaili, kdy v mohutném finiši za sebou nechala druhou soupeřku o pouhých 0,4 sekundy! Další medaili, tentokrát bronzovou, si vybojovala Natálie Švecová a Ella Mičolová. Ty ve spolupráci s Terezou Riedlovou z biatlonu Vsetín Bobrky nestačily pouze na nabušené týmy z Pardubického kraje a Kraje Vysočina.

Všem našim svěřenkyním děkujeme za příkladnou reprezentaci Zlínského kraje.


Mohlo by vás zajímat